متن کامل خبر


 
اطلاعیه اداره خوابگاه‌ها، ویژه دانشجویان نوورود وزارت علوم و بهداشت، دوره روزانه (کلیه مقاطع)

خلاصه خبر: اطلاعیه اداره خوابگاه‌ها ویژه دانشجویان نوورود دوره روزانه (روزانه نوع یک: کدرشته‌های دارای خوابگاه) مقطع دکتری و ارشد متقاضی خوابگاه مجردی

اداره خوابگاه‌ها دانشگاه ضمن عرض تبریک و خوش آمدگویی به دانشجویان عزیز ورودی مهر ۱۴۰۰ توجه ایشان را به اطلاعیه‌ ذیل جلب می‌دارد:

دانشجویان جدیدالورود دوره ‌روزانه (دکتری و ارشد) متقاضی خوابگاه مجردی توجه داشته باشند که در حال حاضر به دلیل شیوع ویروس کرونا امکان واگذاری خوابگاه مجردی به ایشان وجود ندارد و تخصیص خوابگاه به ایشان منوط به بازگشت به شرایط عادی می‌باشد. اما نظر به اینکه اطلاع از تعداد دقیق متقاضیان خوابگاه مجردی، برای تامین ظرفیت خوابگاهی مورد نیاز، حایز اهمیت بسیار است، این دسته از دانشجویان لازم است درخواست خوابگاه خود را در هنگام ثبت‌نام غیرحضوری در سامانه گلستان، با توجه به شرایطی که در ذیل اعلام می‌گردد، ثبت‌ نمایند:

بخش ۱؛
موارد عمومی:

- كلیه مراحل مربوط به ثبت اطلاعات و ارسال مدارك مربوط به پذیرش و ثبت‌‌نام (مدیریت آموزشی)، تقاضای خوابگاه (مدیریت امور دانشجویی) و استعداد درخشان از طریق سامانه جامع گلستان انجام می‌شود و لینك ورود به سامانه گلستان به همراه شناسه كاربری و رمز عبور در اطلاعیه مدیریت آموزشی اعلام شده است. لذا خواهشمند است قبل از شروع به كار، کلیه راهنماهای مربوط به سیستم گلستان را با دقت مطالعه نمایید.
- خوابگاه‌های دانشگاه در سایت دانشکده کشاورزی، سایت دانشکده نور، سایت مرکزی و سطح شهر تهران پراکنده هستند و پس از بازگشت به شرایط عادی (به عنوان مثال تزریق دو دوز واکسن) بر اساس امتیازات کسب شده و به تدریج به دانشجویان واجد شرایط اختصاص خواهد یافت.
- حداکثر مهلت استفاده از خوابگاه در صورت وجود شرایط اسکان برای مقطع کارشناسی ارشد پایان ترم چهارم تحصیلی و مقطع دکتری پایان ترم هشتم تحصیلی است و قابل تمدید نخواهد بود.
- دانشجویانی که به هر دلیلی بعد از مهلت مجاز، درخواست خوابگاه خود را ارائه نمایند، در انتهای لیست متقاضیان خوابگاه قرار خواهند گرفت.
- دانشگاه تربیت مدرس فاقد خوابگاه متأهلی می‌باشد و متقاضیان واجد شرایط، می‌توانند مطابق ضوابط صندوق رفاه دانشجویان وزارتین درخواست کمک ودیعه مسکن نمایند.

بخش ۲؛
مدارک لازم جهت آپلود در سامانه گلستان:

 - برای تکمیل مراحل درخواست خوابگاه در سامانه گلستان مستنداتی که در ذیل ذکر می‌شود از قبل اسکن شده و فایل‌های مربوطه در زمان تکمیل پرونده الکترونیکی پیوست نمایید.
- توصیه می‌شود دانشجویان عزیز بارگذاری مدارک در سامانه گلستان را ترجیحاً در روزهای اول ثبت‌نام انجام دهند تا در صورت وجود ایراد در مدارک، فرصت تصحیح و بارگذاری مجدد مدارک صحیح را داشته باشند.
* لیست مدارک ضروری جهت آپلود در سامانه گلستان:
- سند تعهد محضری (بارگذاری این سند صرفاْ برای دانشجویان وزرات بهداشت متقاضی خوابگاه مجردی و همچنین دانشجویانی -علوم و بهداشت - که در ترم یک قصد درخواست انواع وام دانشجویی را دارند ضرروی می‌باشد.)
- سند تعهد محضری صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم
- سند تعهد محضری صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت
تذکر: برای ضامن بازنشسته (غیرنظامی) گواهی کسر از حقوق با عنوان: صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی الزامی است.
* لیست مدارک غیرضروری:
دانشجویان در صورت داشتن هر یک از گواهی‌های ذیل نیز (با توجه به لحاظ شدن امتیاز آن در تخصیص خوابگاه) می‌توانند آن را در سیستم گلستان بارگذاری نمایند:
- گواهی ثبت اختراع از سازمان پژوهش‌های علمی صنعتی ایران
- گواهی اشتغال به کار (دولتی رسمی، دولتی پیمانی و دولتی قراردادی)
- گواهی نویسنده پایان‌نامه برتر دانشجویی
- گواهی نویسنده کتاب برتر سال دانشجویی
- گواهی تألیف کتاب، ترجمه کتاب و پذیرش یا چاپ مقاله در مجلات علمی و پژوهشی معتبر داخلی یا خارجی و ارائه و پذیرش مقاله در همایش‌های خارجی و داخلی
- گواهی معدل موثر در پذیرش (معدل ۱۷به بالا)
- گواهی کسب رتبه اول تا سوم در تیم‌های ملی یا دانشگاهی در مقاطع قبل
- گواهی خانواده شهید، فرزند شهید، رزمنده، آزاده، فرزند آزاده، جانباز و یا فرزند جانباز
- گواهی فوت پدر
- گواهی سرپرست خانوار
- گواهی مربوط به هر گونه معلولیت یا نقص عضو
- هر گونه گواهی مربوط به داشتن بیماری خاص
- گواهی کمیته امداد یا سازمان بهزیستی

بخش ۳؛
استعدادهای درخشان:

 - دانشجویانی که مشمول آیین‌نامه استعداد درخشان هستند و متقاضی خوابگاه مجردی خواهران و برادران می‌باشند، توجه داشته باشند که اگر مدارک مرتبط با آیین‌نامه مذکور را در بخش مرتبط  با استعدادهای درخشان سامانه گلستان آپلود نمایند و این مدارک پیش از تخصیص خوابگاه، توسط دفتر استعدادهای درخشان تایید گردد، حداکثر امتیاز خوابگاهی را کسب خواهند نمود.

بخش ۴؛
مراحل تکمیل و ثبت درخواست خوابگاه در سیستم جامع گلستان:

- چنانچه دانشجو متقاضی خوابگاه باشد لازم است پس از ورود به فرم پذیرش غیرحضوری دانشجویان جدید‌الورود و انجام مراحل مربوط به آموزش برای درخواست خوابگاه به شرح ذیل اقدام نماید:
- در مرحله تقاضای خوابگاه از مراحل پذیرش، اقدام به ثبت تقاضای خوابگاه خود کند.
- پس از ثبت تقاضای خوابگاه، مرحله "عملیات درخواست خوابگاه" به مراحل پذیرش غیرحضوری اضافه می‌شود.
- با انتخاب این مرحله، دانشجو وارد صقحه "عملیات درخواست خوابگاه در ترم ورود دانشجو" می‌شود.
- در این صفحه، سه مرحله به شرح ذیل رویت می‌شود:
* مرحله اطلاعات خوابگاهی دانشجو:
- در این مرحله دانشجو باید نسبت به تکمیل و تایید صحت اطلاعات خود اقدام نماید.
- دانشجو پس از تکمیل اطلاعات مورد درخواست در فرم، باید به فیلد: "اطلاعات فوق مورد تایید اینجانب می‌باشد" پاسخ مثبت بدهد.
- سپس دکمه "اعمال تغییرات" در پایین صفحه را کلیک کند.
- با زدن دکمه اعمال تغییرات این پیغام به دانشجو نمایش داده می شود: "کد۴ : اطلاعات خوابگاهي شما توسط مديريت تاييد نشده و يا تاييد آن امکان پذير نيست. لطفا وضعيت خود را تا زمان تاييد اطلاعات توسط مديريت پيگيري نماييد."
- دانشجو بعد از مشاهده این پیغام  باید با زدن دکمه بازگشت به صفحه قبلی بازگردد و "مرحله درخواست خوابگاه" را انتخاب نماید.
* مرحله درخواست خوابگاه:
- در این مرحله دانشجو نخست باید مقررات عمومی خوابگاه را مطالعه و سپس با انتخاب آیتم "اينجانب با مطالعه کامل و قبول کليه شرايط فوق، خود را متعهد به رعايت آن مي دانم نسبت به رعایت مقررات خوابگاه متعهد ‌شود.
- سپس عبارت "اینجانب متقاضی خوابگاه جهت نیمسال اول تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ می‌ باشم" را انتخاب کند.
- سپس بر روی کلید "اعمال تغییرات" در انتهای صفحه کلیک نماید.
تذکر: در صورت نزدن کلید "اعمال تغییرات تغییرات انجام داده شده در فرم ثبت نهایی نخواهد شد.

- با زدن دکمه اعمال تغییرات این پیغام به دانشجو نمایش داده می شود: "کد۴ : اطلاعات خوابگاهي شما توسط مديريت تاييد نشده و يا تاييد آن امکان پذير نيست. لطفا وضعيت خود را تا زمان تاييد اطلاعات توسط مديريت پيگيري نماييد."
- بعد از مشاهده این پیغام  دانشجو باید با زدن دکمه بازگشت به صفحه قبلی بازگردد و مرحله "ارسال مدارک" را انتخاب نماید.
تذکر: دانشجويانی كه در مشاهده کامل این صفحه دچار مشكل هستند، براي رفع مشكل باید از مرورگر اينترنت اكسپلورر به روز شده (update) نسخه ۹ به بالا براي اتصال به سيستم گلستان استفاده نمايند.
* مرحله ارسال فایل مدارک:
- در این مرحله دانشجو باید مدارک اجباری و اختیاری مورد نیاز را ارسال نماید.
تذکر ۱: حجم مدارک باید بین ۱۲۰KB تا ۲۵۰KB و وضوح ان از ۱۲۰dpi تا ۱۵۰dpi باشد.
تذکر ۲: فرمت مدارک باید jpg باشد
تذکر ۳: در هر مورد مدرک بارگذاری شده نباید بیشتر از یک صفحه باشد.
- پس از بارگذاری مدارک، دانشجو با زدن کلید بازگشت، به صفحه "پذیرش غیرحضوری دانشجویان جدید‌الورود" بازگشته و مراحل ثبت‌نام آموزشی را ادامه می‌دهد.

 

بخش ۵؛
سایر موارد مهم

- از طريق لینک "وضعيت مدارک درخواست خوابگاه" در صفحه پذیرش غیرحضوری دانشجویان جدید‌الورود، دانشجو می‌تواند از آخرین وضعيت مدارك بارگذاری شده خود در سيستم جامع گلستان مطلع شود.
- پس از چاپ گواهی پذیرش غیرحضوری امکان اعمال هر گونه تغییر در فرم‌های سیستم از دانشجو سلب خواهد شد.
- دانشجویان محترم توجه داشته باشند که فقط در زمان مجاز ثبت‌نام که از سوی آموزش اعلام می‌شود مجاز به ثبت درخواست خوابگاه در سیستم گلستان هستند و عواقب تأخیر در ثبت درخواست خوابگاه بر عهده دانشجو خواهد بود.
- برای دریافت پاسخ سوالات مرتبط با ثبت درخواست خوابگاه در سیستم گلستان در ساعات اداری روزهای غیرتعطیل (۸ الی۱۲:۳۰ و ۱۳:۳۰ الی ۱۵) با شماره تلفن۸۲۸۸۳۱۷۶ (دختران) یا ۸۲۸۸۳۱۷۷ (پسران) تماس حاصل فرمایید.
- برای دریافت پاسخ سوالات مرتبط با سند تعهد محضری در ساعات اداری روزهای غیرتعطیل (۸ الی ۱۲:۳۰ و ۱۳:۳۰ الی ۱۵) با شماره تلفن  ۸۲۸۸۵۰۸۵ (وزارت علوم)، ۸۲۸۸۴۰۳۲ (وزارت بهداشت) تماس حاصل نمایند.


5 شهریور 1400 / تعداد نمایش : 2106