انتخابات


 

18 خرداد 1400:

حضور آحاد مردم و نقش مشارکت در انتخابات بسیار اهمیت دارد

انتخابات

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در مراسم عزاداری شهادت امام جعفر صادق(ع) و تجدید میثاق با آرمان های بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران که ۱۷ خرداد در مسجد دانشگاه برگزار شد، بر حضور آحاد مردم در انتخابات پیش رو تاکید کرد.
حجت الاسلام ساداتی نژاد با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در باب مشارکت در انتخابات گفت: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند مسئله مهم در امر انتخابات در مرحله اول حضور حداکثری و در مرحله بعد انتخاب اصلح است. بنابراین همه افراد جامعه باید با همدلی در انتخابات مشارکت کنند و نباید به دلیل وجود مشکلات اقتصادی و برخی دیگر از مشکلات در این امر سرنوشت ساز شرکت نکنند. حضور آحاد مردم و نقش مشارکت در انتخابات بسیار اهمیت دارد.


17 خرداد 1400:

معاون دانشجویی و فرهنگی و اجتماعی دانشگاه عنوان کرد:

 

افزایش امید، نشاط و سرمایه اجتماعی، مهمترین مطالبه دانشگاهیان از رییس جمهور آینده

دکتر رضایی

دکتر مسعود رضائی در گفت‌وگویی در رابطه با تشکل‌های دانشجویی اظهار داشت: تشکل‌های اسلامی سیاسی در دانشگاه تربیت‌مدرس به عنوان دانشگاه تحصیلات تکمیلی بیشتر روی بررسی عالمانه مشکلات کشور و چگونگی یافتن راه حل برای آنها متمرکز هستند.
وی ادامه داد: سیاست و توصیه کلی دانشگاه تربیت‌ مدرس به تشکل‌ها در این دانشگاه، همواره پرهیز از نگاه جناحی و سیاسی و پیگیری دانشگاهی مسائل و کشف راه حل برای مشکلات حکمرانی در کشور بوده است.
دکتر رضائی در زمینه برنامه تشکل‌های دانشگاه تربیت مدرس برای انتخابات پیش‌رو افزود: برنامه‌های انتخاباتی تشکل‌ها عمدتا" روی بررسی برنامه‌های نامزدهای انتخاباتی متمرکز است که البته به نظر می‌رسد شرایط موجود کشور به واسطه کرونا و نبودن دانشجویان در دانشگاه مانع از انجام برنامه‌هایی با کیفیت گذشته باشد.
وی با بیان اینکه نحوه ترغیب جامعه و دانشگاهیان برای حضور در انتخابات ابعاد متعددی دارد، خاطرنشان کرد: در هر حال نسل جدید دانشگاهی دارای نگرش‌های خاص خود است. دانشگاهیان در صورتی که احساس کنند، نماینده یا نمایندگانی می‌توانند منافع آنان را آنگونه که باید پیگیری کنند به سوی آنها متمایل می‌شوند و در صورتی که از سلایق این نسل در بین نامزدها احساس نکنند، مطابق با تحلیل خود رفتار خواهند کرد.
رضائی در پایان خاطرنشان کرد: جامعه دانشگاهی، جامعه‌ای متکثر اما در عین حال دارای یک منطق محاسبه‌گر است. بر این اساس بخش قابل توجهی از رای دهندگان دانشگاهی فقط برنامه‌ها و تیم‌های حرفه‌ای نامزدها را رصد می‌کنند. بر این اساس، اگر جامعه دانشگاهی، رییس جمهوری آتی را کاتالیزور تحقق آرمان‌های دانشگاهی خود ارزیابی ‌کنند پشتیبانی قاطعی ارائه خواهند داد و در غیر این صورت ممکن است استقبال آنان آنگونه که انتظار می‌رود، نباشد.


14 خرداد 1400:

اهمیت انتخابات در بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی:

آیت الله خامنه ای

انتخابات در کشور ما یک فرصت بسیار بزرگ است و نباید از دست داد. مخالفین جمهوری اسلامی نمی خواهند از این فرصت استفاده شود. این یک امکان برای ملت است. یک ظرفیت بزرگ برای پیشرفت کشور است. شور انقلابی مردم را نشان می دهد وقتی مردم در انتخابات شرکت کنند و شور خود را نشان دهند موجب امنیت کشور و پس زدن طمع دشمن می شود. هرچه انتخابات پرشورتر و با اقبال عمومی مردم بیشتر همراه شود اثرات و منافعش برای کشور و مردم بیشتر خواهد بود.
دشمن این را نمی خواهد لذا نزدیک انتخابات که می شود شروع می کنند می گویند آزادی نیست، گاهی می گویند مهندسی است و ...برای اینکه مردم را دلسرد کنند. حقیقت این است که انتخابات برای کشور یک افتخار و فرصت است یک ذخیره و امکان است که اگر شرکت پرشور مردم باشد به آینده کشور کمک می کند. اگر این شرکت پرشور با انتخاب درست همراه شود که نیروی کارآمد و باایمان و پر انگیزه و علاقه مند به کا ر انتخاب شود نور علی نور است و آینده کشور را تضمین خواهد کرد.


13 خرداد 1400:

توصیه امام خمینی(ره) درباره انتخابات:

امام خمینی

‏‏و مسئله دیگر قضیۀ انتخابات است که من در عین حال که قبلاً هم تذکر دادم، حالا هم‏‎ ‎‏تذکر می دهم به همۀ ملت که همۀ این شرارتها که در سطح کشور الان می شود ممکن‏‎ ‎‏است برای این باشد که شما را از رفتن به پای صندوق بترسانند و شما را از خدمت به‏‎ ‎‏اسلام و خدمت به مسلمین سست کنند. و باید همۀ ما در این امر توجه داشته باشیم که این‏‎ ‎‏یک امر حیاتی است برای جمهوری اسلامی. (جلد ۱۵ صحیفه امام) 
اینجانب از ملت شریف ایران تقاضا می کنم که در این امر مهم حیاتی، سستی و‏‎ ‎‏بی تفاوتی از خود نشان ندهند و انتظار دارم همان طوری که با شور و شعف به پای‏‎ ‎‏صندوقهای رای برای تصویب جمهوری اسلامی رفتند، در این امر نیز با جدیت و علاقه‏‎ ‎‏به اسلام، شرکت کنند؛ که خداوند متعال با آنان است و پیروزی نصیب ملت شریف‏ مسلمان است.‏ (جلد ۱۲ صحیفه امام)